V.V.V.V.

Autor: Vašek <sycfini(at)seznam.cz>, Téma: Kronika, Vydáno dne: 17. 02. 2015

AKCIČKA:Vaškova Valentýnská Výprava na Vyšehrad
KDE:Vyšehrad
KDY:14.2.2015


Co jsme prováděli:
Sraz byl tam co vždy, v době klasické pro zimní výpravy a někteří vedoucí si klasicky neodpustili mírné zpoždění, aby dětem připomenuli jak jsou vzorné a Štěpán jim mohl říct, že takhle se to přesně nedělá!
Když už jsme se rozhodli nečekat déle, vyrazili jsme směr Vyšehrad. Cestou jsme si prohlédli trhy na náplavce kde nám byla zakoupena malá sladkost pro naše mlsné jazýčky.
Aby se někteří zmrzlejší z nás zahřáli, dostali možnost si vyběhnout schody na Vyšehrad. Následovalo zahřívání se sportem na tematickém staročeském dětském hřišti, kde jsme mohli spatřit kupříkladu Praotce Čecha, Bivoje, Tetu, Kazy i Libuši. Když už jsme byli rozehřátí tak akorát, šli jsme k Cihelné bráně, odkud nás paní průvodkyně  provedla skrze kasematy až do Gorlice. Kde jsme si mohli zazpívat, bohužel jsme zpěváky zapomenuli doma, takže si jen někteří zapískali.
Pak jsme se byli podívat na posilovací hřiště u Gorlice, kde jsme zjišťovali k čemu ten či onen prapodivný nástroj vlastně slouží.
Poté jsme dostali možnost formou hry se podívat kdo všechno z osobností naší historie odpočívá na Vyšehradském hřbitově.
Jelikož Vyšehradu již bylo dosti, vydali jsme se na čaj a hry do klubovny kousek od Jindřišské věže. Zde na všechny čekalo malé milé překvapení. Neb se jednalo o výpravu Valentýnskou dostal každý účastník malé památeční srdíčko s věnováním a navíc ještě jedno, které mohl upravit dle svých představ a věnovat komu chtěl.
Pak už nás čekala nejsmutnější část každé výpravy a to dojít opět na místo srazu, kde se výprava ukončila, všichni se rozloučili a vydali zpět ku svým domovům.
Ale všichni už se těšili na čtvrteční schůzku a na další výpravu.Kdo tam všechno byl:
Kačenka Markétka Vojta

Pod pečlivým dohledem:
Domča Kuba Lucka Mirek Štěpán Tomáš Vašek M.