Za Rumcajsem, Cipískem a Mankou

Autor: Štěpán <sycfin(at)seznam.cz>, Téma: Kronika, Vydáno dne: 18. 04. 2017

AKCIČKA:Velikonočky
KDE:Jičín
KDY:13. - 17. 4. 2017


Co jsme prováděli:
čtvrtek:
Odjížděli jsme jako obvykle od klubovny a jako většinou jsme jeli vlakem, namířeno jsme měli do Jičína, ubytováni jsme byli v krásném srubu na kraji Jičína, po příjezdu byl akorát čas na oběd a krátký odpočinek, po odpočinku jsme se nejdřív rozdělili na oddílky, poté si oddílky vybarvily svoje postavičky a složily o nich pohádku, mezitím se venku udělalo hezky a tak jsme vyrazili na hřišti, kde jsme si střídavě hráli a soutěžili, to jsme vydrželi až do večeře,po večeři jsme napsali kroniky a  zhodnotili je, ještě jsme si pustili večerníček a šli spát.
pátek:

V pátek ráno jsme opět vyrazili na hřiště pod chalupou, kde jsme vydrželi na vybice, přehazce a ringu až do oběda. Po poledním klidu jsme se vydali na nedalekou Valdštejnkou lodžii a pak směr Zebín a kaple na tomto vrchu. A ty panoramata. Pak uz jen cesta domů, večeře, kroniky, nádobí pohádka a spát
sobota:
O bílé sobotě jsme se vydali do centra krásného města Jičína. Po rozchodu jsme navštívili Svět Radka Pilaře a Rumcajsovu světničku. V odpoledních hodinách následovala cesta za proutky, které jsme si v neděli šli nařezat. Když jsme se vrátili, hráli jsme zajímavou hru "Poznej svého vedoucího" se kterou měli i samotní vedoucí problém.
neděle:
V nedělních ranních hodinách jsme šli na již zmiňované proutky, abychom z nich mohli po obědě, zatímco krásnější část výpravy barvila vajíčka, uplést pomlázky. Po těchto tradičních činnostech jsme se šli umýt do zdejšího aqua centra, kde si někteří naši mladíci vyzkoušeli jak jsou oddaní místní plavčice zdejšímu řádu, když do prostor bazénu vešli v kraťasových plavkách. Plavčice byla pohotová a vykázala je. Po návratu z bazénu večerní klasika a spát.
pondělí:
Než jsme se vůbec stihli rozkoukat, tak už jsme byli převlečení a vypravení ven ze srubu abychom vykonali ten prastarý pohanský zvyk. Když už všechny slečny dostali svou míru ozdravné a omlazovací kůry, tak jsme šli pojíst vajíčka, chléb a něco sladkého, aby jsme měli ještě nějakou sílu na balení a na cestu ...
Kdo tam všechno byl:
Adéla D. Barča H. David V. Kačenka Kája Kristýna Markéta Š. Markétka Terka

Pod pečlivým dohledem:
Aneta Domča Fanda Jirka Kuba Lukáš Mirek Šárka Štěpán Terka Tomáš TomTol Vašek M.